Ciągniki rolnicze do 40 KM
Przegląd rynku zbudowany z danych rejestru — 3 992 modeli, aktualizowany na bieżąco.
Rozpowszechnienie w terenie
Liczby rejestracji z danych rynkowych — nie każdy producent je podaje, tam gdzie są dostępne, pokazują rzeczywisty obraz rynku.
- TGB FBG — 1 470 zarejestrowanych pojazdów w Finlandii
- Trapper HS204 — 1 197 zarejestrowanych pojazdów w Finlandii
- Quaddy Kodiak — 888 zarejestrowanych pojazdów w Finlandii
- Rm4x4 TRX520FA6 — 778 zarejestrowanych pojazdów w Finlandii
- Rm4x4 TRX520FE2 — 630 zarejestrowanych pojazdów w Finlandii
Top 20 modeli tej klasy
| Marka i model | moc znamionowa | Masa własna | Produkcja | |
|---|---|---|---|---|
|
International Harvester INTERNATIONAL 340 | 38 KM | 2 356 kg | 1958–1963 |
|
Mccormick Deering W-4 | 26 KM | 1 764 kg | 1940–1953 |
|
Mccormick Deering W-6 | 37 KM | 2 191 kg | 1940–1953 |
|
Mccormick Deering WD-6 | 37 KM | 2 381 kg | 1940–1953 |
|
Farmall 230 | 26 KM | 1 406 kg | 1956-1958 |
|
Farmall 340 | 40 KM | 2 148 kg | 1958-1963 |
|
International Harvester 434 | 39 KM | 1 790 kg | 1966–1969 |
|
John Deere 520 | 39 KM | 2 250 kg | 7/1956–8/1958 |
|
Renault D 35 | 35 KM | 1 623 kg | 2/1956–9/1960 |
|
Mccormick Deering W-12 | 16 KM | 1 315 kg | 1934–1938 |
|
Renault N 72 | 25 KM | 1 580 kg | 3/1960–6/1964 |
|
John Deere 2305 | 24 KM | — | 2006-2011 |
|
Farmall F-14 | 17 KM | 1 270 kg | 1938-1939 |
|
Valmet 33 | 37 KM | 1 685 kg | 1957-1959 |
|
John Deere 820 | 32 KM | 2 150 kg | 1967–1975 |
|
Farmall F-30 | 31 KM | 2 404 kg | 1931-1939 |
|
Oliver 500 | 35 KM | 1 680 kg | — |
|
Valmet 20 | 22 KM | 985 kg | 1955–1963 |
|
John Deere 320 | 25 KM | 1 247 kg | 6/1956–8/1958 |
|
MAN B 18 A/0 | 18 KM | 1 540 kg | 1955–8/1955 |
Rankingi w tej klasie
Masa na kW (kg/kW)
Masa własna przypadająca na kW mocy silnika – mniej oznacza zwrotność, więcej oznacza siłę uciągu dzięki masie.
| # | Marka i model | Masa na kW | dane wejściowe |
|---|---|---|---|
| 1 | Belarus Беларус-09Н | 16,1 kg/kW | 145 kg / 9 kW |
| 2 | Holder E200 | 17 kg/kW | 75 kg / 4 kW |
| 3 | Rm4x4 TRX500FE2 T3 | 17,1 kg/kW | 365 kg / 21 kW |
| 4 | Rm4x4 TRX520FE2 | 17,6 kg/kW | 389 kg / 22 kW |
| 5 | Agria 2600 | 17,7 kg/kW | 78 kg / 4 kW |
| 6 | Aebi CC66 | 17,8 kg/kW | 235 kg / 13 kW |
| 7 | Rm4x4 TRX420FE1 T3 | 18,1 kg/kW | 355 kg / 20 kW |
| 8 | Rm4x4 TRX420FE1 | 18,6 kg/kW | 366 kg / 20 kW |
| 9 | Aebi AM 20 | 18,8 kg/kW | 124 kg / 7 kW |
| 10 | Aebi CC26 | 18,8 kg/kW | 124 kg / 7 kW |
| Mediana w tej klasie: 73,9 kg/kW · oceniono 2 293 modeli | |||
Moc litrowa (kW/l)
Moc silnika na litr pojemności skokowej – wskazuje na poziom techniczny silnika (doładowanie, wtrysk), nie na jakość ani trwałość.
| # | Marka i model | Moc litrowa | dane wejściowe |
|---|---|---|---|
| 1 | Loncin COPPER 3.0 | 55,4 kW/l | 15 kW / 0,3 l |
| 2 | Loncin GA300 | 55,4 kW/l | 15 kW / 0,3 l |
| 3 | Trapper Trapper | 47,2 kW/l | 11 kW / 0,2 l |
| 4 | Rm4x4 TRX420FE1 | 46,9 kW/l | 20 kW / 0,4 l |
| 5 | Rm4x4 TRX420FE1 T3 | 46,7 kW/l | 20 kW / 0,4 l |
| 6 | Rm4x4 TRX500FE2 T3 | 45,1 kW/l | 21 kW / 0,5 l |
| 7 | Rm4x4 TRX520FE2 | 42,7 kW/l | 22 kW / 0,5 l |
| 8 | Rm4x4 TRX500FA6 T3 | 42,3 kW/l | 20 kW / 0,5 l |
| 9 | Rm4x4 TRX520FA6 | 42,1 kW/l | 22 kW / 0,5 l |
| 10 | Rm4x4 TRX520FA6 T3 | 42,1 kW/l | 22 kW / 0,5 l |
| Mediana w tej klasie: 11,2 kW/l · oceniono 2 202 modeli | |||
Udział WOM (%)
Udział mocy znamionowej silnika dostępnej na WOM – wyższe wartości oznaczają mniejsze straty na drodze do narzędzia.
| # | Marka i model | Udział WOM | dane wejściowe |
|---|---|---|---|
| 1 | Deutz MTH 122 | 100 % | 14 PS / 14 PS |
| 2 | David Brown 770 Selectamatic | 98,4 % | 32 PS / 33 PS |
| 3 | Branson 2400 | 90,4 % | 22 PS / 24 PS |
| 4 | Branson 2400 H | 90,4 % | 22 PS / 24 PS |
| 5 | Landini Mistral 40 | 88,9 % | 32 PS / 36 PS |
| 6 | Flaman LB1914 | 88,1 % | 17 PS / 19 PS |
| 7 | Branson 2800 | 88 % | 25 PS / 28 PS |
| 8 | Branson 2800 H | 88 % | 25 PS / 28 PS |
| 9 | John Deere 790 | 87,6 % | 24 PS / 27 PS |
| 10 | Agrale 4100.4 | 87,2 % | 13 PS / 15 PS |
| Mediana w tej klasie: 77,5 % · oceniono 186 modeli | |||
Udźwig do masy własnej
Udźwig w stosunku do masy własnej – wyższe wartości oznaczają większy udźwig przy porównywalnej wielkości maszyny.
| # | Marka i model | Udźwig do masy własnej | dane wejściowe |
|---|---|---|---|
| 1 | Shibaura ST 330 | 1,26 | 1 400 kg / 1 115 kg |
| 2 | MAN 2R2 | 1,22 | 2 880 kg / 2 370 kg |
| 3 | Yanmar YT 235 | 1,17 | 1 300 kg / 1 110 kg |
| 4 | Branson F25Rn | 1,05 | 1 500 kg / 1 431 kg |
| 5 | MAN B 18 A/0 | 1,04 | 1 600 kg / 1 540 kg |
| 6 | Branson F36Rn | 1,03 | 1 500 kg / 1 458 kg |
| 7 | Mitsubishi MTU26 | 1,02 | 1 200 kg / 1 176 kg |
| 8 | Massey Ferguson 1531 | 1 | 1 100 kg / 1 099 kg |
| 9 | Massey Ferguson 1528 | 0,99 | 1 100 kg / 1 108 kg |
| 10 | McCormick CT28HST | 0,99 | 1 188 kg / 1 200 kg |
| Mediana w tej klasie: 0,69 · oceniono 167 modeli | |||
7 028 kolejnych modeli jest w rejestrze, ale bez udokumentowanej wartości mocy znamionowej nie są wymienione. → pokaż je w wyszukiwarce