Rejestr techniczny maszyn rolniczych, budowlanych i pojazdów użytkowych · dane ze źródłami

Clear YA80B-2

Seria: Pozostałe modele

Źródło: js-technik.de

Nie ta wersja? Dane pochodzą z rejestrów pojazdów, w których obok siebie stoi wiele bardzo podobnych wykonań. Sfotografuj tabliczkę znamionową — odczytamy z niej markę i typ. Otwórz skaner wymagany adres e-mail

Clear YA80B-2 to trójfazowy silnik indukcyjny z oferty marki Clear. Moc znamionowa wynosi 1,1 kW. Silnik jest dwubiegunowy, co przy 50 Hz odpowiada prędkości synchronicznej 3000 obr/min. Napięcie znamionowe wynosi 415 V. Obudowa ma wielkość mechaniczną 80 M w wykonaniu łapowym. Stopień ochrony: IP55. Sprawność wynosi 80,6 procent przy pełnym obciążeniu, 82,1 procent przy obciążeniu 75-procentowym oraz 80,3 procent przy połowie obciążenia. Masa silnika wynosi 13,2 kg. Formy budowy według IEC 60034-7: B3, B5, B35 oraz B14. Kraj produkcji: Chiny. Wartości pochodzą z australijskiej rejestracji MEPS według normy AS/NZS 1359.5:2004; pomiar według IEEE 112-B(USA). Moc znamionowa w ofercie marki Clear mieści się w zakresie od 0,75 do 160 kW; model YA80B-2 z 1,1 kW plasuje się na dolnym końcu zakresu. Bezpośrednio sąsiadują: poniżej YSS90S-6 z 0,75 kW, powyżej YA100L-6 z 1,5 kW. Marki Clear dotyczy łącznie 110 modeli.

Clear – pozostałe modele: strona zbiorcza silników trójfazowych rejestrowanych w MEPS spoza nazwanych serii, wielkości mechaniczne 80–315, 0,75–160 kW, 2–6 biegunów, 415 V, wyłącznie IP55

Ta strona zbiera silniki trójfazowe prowadzone w australijskim rejestrze efektywności energetycznej (GEMS/MEPS) pod marką Clear, których rejestr nie przypisał do żadnej nazwanej serii. Wielkość mechaniczna IEC w oznaczeniu typu podaje wysokość osi w milimetrach i decyduje o wymienności z silnikami tej samej wielkości innych producentów. Oznaczenia typów podążają za rozpoznawalnym schematem modułowym: dwu- lub trzyliterowy skrót serii (YA, YC), wielkość mechaniczna IEC, litera oznaczająca formę stopy i biegunowość na końcu, np. YA100L-2 czy YC100L-2; dokładnej różnicy między YA a YC nie da się jednoznacznie ustalić na podstawie zrzutu danych.

Czytaj dalej jeszcze 3 akapity

Rejestr prowadzi tu 110 wykonań o mocy od 0,75 do 160 kW, dwu- do sześciobiegunowych, wszystkie na napięcie sieciowe 415 V. Sprawność przy pełnym obciążeniu mieści się między 78,8 a 95,2%, przy 75% obciążenia między 79,5 a 95,4%. Wszystkie 110 silników wykonano w stopniu ochrony IP55, wielkości mechaniczne sięgają od 80 do 315 według IEC, kody montażu obejmują kombinację B3, B5, B35 i B14. Jako kraj produkcji wpisano konsekwentnie Chiny, badania prowadzono według AS/NZS 1359.5:2004 metodą A; według surowszego australijskiego High Efficiency Level żaden ze 110 silników nie jest sklasyfikowany.

Strona pokazuje tym samym spójny program silników normowych IEC w średnim zakresie mocy, jaki stosuje się w przemyśle do pomp, wentylatorów, przenośników i sprężarek; jednolita budowa i stopień ochrony wskazują na program katalogowy jednego producenta, dostarczającego pod marką Clear do różnych dystrybutorów lub integratorów.

Przy zakupie używanego silnika liczą się stan łożysk i sprawdzona rezystancja izolacji uzwojenia, widoczne ślady przegrzania na skrzynce zaciskowej i osłonie wentylatora, stan wału i wpustu oraz czytelna tabliczka znamionowa z wielkością mechaniczną, liczbą biegunów i klasą sprawności; ponieważ żaden z silników nie ma certyfikatu High Efficiency Level, przy pracy ciągłej o dużym poborze energii warto porównać z nowszymi alternatywami IE2/IE3. Części zamienne i wsparcie zależą od kanału dystrybucji, przez który silnik został nabyty.

Źródła: Rejestr SpecCodex, dane modeli: Clear, Zulassungsdaten GEMS/MEPS (Australien)

Dane techniczne

Silnik

Moc znamionowa1,1 kWpopraw

Wymiary i masy

Masa13,2 kgpopraw

Dane elektryczne

Napięcie znamionowe415 Vpopraw
Liczba biegunów2popraw
Stopień ochronyIP55popraw
Wielkość mechaniczna80 M (wykonanie łapowe)popraw
Forma budowy (IEC 60034-7)B3, B5, B35, B14popraw
Sprawność przy pełnym obciążeniu80,6 %popraw
Sprawność przy 75 % obciążenia82,1 %popraw
Sprawność przy połowie obciążenia80,3 %popraw

Pochodzenie i homologacja

Kraj produkcjiChinypopraw

Pozostałe dane

Metoda pomiaruIEEE 112-B(USA)popraw
Norma odniesieniaAS/NZS 1359.5:2004popraw

Najczęstsze pytania

Jaką moc ma Clear YA80B-2?

Clear YA80B-2 ma moc 1,1 kW.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem

  • Porównaj tabliczkę znamionową z zamówieniem: wielkość, wykonanie i moc muszą się zgadzać.
  • Sprawdź stopień ochrony pod kątem miejsca pracy — na zewnątrz i w pyle obowiązują inne wymagania.
  • Zestaw wykonanie i wymiary montażowe z istniejącym gniazdem przed zamówieniem.
  • Liczba biegunów wyznacza prędkość obrotową — przy wymianie starego silnika najpierw sprawdź to.
  • Przy urządzeniu używanym zapytaj o stan uzwojenia i luz łożysk.
  • Zapytaj o dostępność części do tej serii — od tego zależą koszty późniejsze.

Ogólna lista dla tego typu maszyn — nie zastępuje oględzin ani rzeczoznawcy.

Szukasz tej maszyny?
Nie sprzedajemy maszyn. Zapytamy dealerów, którzy prowadzą ten model, i wrócimy z ceną oraz terminem.
Zapytaj o ofertę →
Potrzebujesz części do tego modelu?
Zapytamy dostawców i wrócimy z ceną oraz terminem.
Zapytaj o części zamienne →

Ta strona podaje 23 dane o tym modelu. Pochodzą z 1 zapisanych źródła; każdą można tam sprawdzić. Czego nie możemy udokumentować, tego tu nie ma — luki zostawiamy otwarte, zamiast zgadywać.

Brakuje wartości, której szukasz? Zgłoś ją →

Znasz tę maszynę lepiej? Masz zdjęcie, instrukcję albo wiesz, że któraś wartość jest błędna? Dopisz się do rejestru →

Inne modele tej serii

Źródła: Energy Rating – australijski rządowy rejestr urządzeń (pobrano sierpień 2026) · Jak sprawdzamy dane

Silnik elektryczny w przekroju 3D

Obróć model, zajrzyj do środka i kliknij zespół — każdy opisany.

Porownaj